Úvod PORADNA Jak vybrat šicí stroj

Jak vybrat šicí stroj

Naše poradna pro šicí stroje Vám poskytne veškeré informace týkající se správného výběru šicích strojů. Dnes existuje obrovské množství šicích strojů, ale jak se v nich vyznat? Mechanický nebo elektronický? Jaké funkce by měl šicí stroj splňovat? Pro jakou značku se rozhodnout? Jaké by měl obsahovat vybavení a příslušenství? Co si představit pod pojmem specializované šicí stroje? To vše, a ještě mnohem více, Vám zodpovíme v naší poradně. Nebojte se propadnout kouzlu šicího stroje. Nebudete litovat. Od roku 1800, kdy byl zřejmě vynalezen první šicí stroj, který měl jen ruční pohon a šil pouze prošívací stehy, vývoj pokročil velmi dopředu. V současnosti jsou k dostání výrobky v různých cenových kategoriích a s nejrůznějšími parametry, od jednoduchých šicích strojů vybavených rovným a klikatým stehem, až po stroje se zabudovanými počítači (ty umí vyšít i nejnáročnější výšivky).

Zde naleznete odpovědi na otázky, které Vás napadnou při výběru šicího stroje. Pomůžeme Vám zorientovat se v nepřeberném množství šicích strojů. Na trhu jich je spousta, ale funkcemi se odlišují. Také záleží na tom, zda se šitím začínáte nebo jste už zkušená švadlena. Musíte si ujasnit, jak často budete na šicím stroji šít, zda ho budete používat pouze pro svoji zálibu či plánujete šít na zakázku. Dalším důležitým dotazem je, s jakými materiály si přejete na šicím stroji šít a jaké funkce po šicím stroji požadujete. A samozřejmě záleží i na tom, kolik peněz chcete do nákupu investovat. 

 

Rozdíl mezi mechanickým a elektronickým šicím strojem

Mechanické šicí stroje

Mechanické šicí stroje umožňují šít všechny stehy, které jsou potřeba pro běžné šití. Tyto stroje se ovládají kolečky, knoflíky a posuvnými jezdci. Délka, šířka, či typ stehu se jednoduše nastaví pomocí kolečka. Otočíte na číslo, které si přejete nebo na písmeno typu stehu. Stejně je tomu i s dalšími funkcemi. Mechanický šicí stroj je vhodný na jednoduché domácí opravy.

Elektrické šicí stroje

Elektronické šicí stroje obsahují totožné stehy, jako mechanické šicí stroje, a také ozdobné stehy, které jsou velice zajímavé (vhodné pro náročnější švadleny a zakázky). U těchto typů strojů vše ovládáte prostřednictvím displeje. Na displeji kliknete na konkrétní číslo pro šířku stehu, délku stehu, výběr stehu (např. dekorativní steh). Můžete si navolit různé funkce. Navíc některé elektronické šicí stroje Vám i zobrazí, jaký druh patky máte použít a těšit se můžete i na další šikovná doporučení, které určitě oceníte. Elektronický šicí stroj se doporučuje pro kreativnější šití, nabízí více funkcí, typů stehů než mechanický šicí stroj a například i několik druhů automatických knoflíkových dírek                           

Elektrický šicí stroj - display

Elektrický šicí stroj - display 2

Jak tedy vybrat šicí stroj?

Musíte si ujasnit, jaké potřebujete funkce. Například zda využijete polohování jehly, automatické zapošití, automatický odstřih nitě, ovládání stroje bez použití šlapátka, zrcadlení obrazu, ukládání stehů do paměti atd.

Kvalitní šicí stroj je jistota, je však nutné pravidelné vyčištění i seřízení stroje po letech. Nemusíte se samozřejmě obávat ani nové techniky (ovládání displeje u elektronického stroje je jednoduché).

Jak mechanické, tak i elektronické šicí stroje jsou kvalitní, volba je pouze na zákazníkovi, které funkce bude preferovat. Stále se hojně prodávají oba typy. 

Kategorie

Aktuality

06.12.2020 - Šicí stroje Bernina Bernette Milan 3,5,7 nízká cena a kvalita za kterou budeš šít pohodlně a ráda.

Šicí stroje Bernina Bernette Milan 3,5,7 nízká cena a kvalita za kterou budeš šít pohodlně a ráda.

Šicí stroje Bernette Milan 3,5,7 jsou klasický mechanický šicí stroje určený nejen pro začínající švadleny, ale i pro pokročilejší milovníky šití.

Detail aktuality

04.12.2020 - KAZETY NA ŠICÍ POTŘEBY

KAZETY NA ŠICÍ POTŘEBY

Za měsíc jsou tu Vánoce. Tak neváhejte s nákupem dárků z nepřeberného množství kazet na šicí potřeby.

Detail aktuality

04.12.2020 - VÁNOČNÍ DÁREK JAKO VYŠITÝ !! JUKI MO-80CB - overlock - novinka

VÁNOČNÍ DÁREK JAKO VYŠITÝ !!  JUKI MO-80CB - overlock - novinka

Tento domácí overlock JUKI MO-80 CB vám pomůže být kreativní.

Detail aktuality

04.12.2020 - Speciál Burda EASY PODZIM 04/2020

Speciál Burda EASY PODZIM 04/2020

Naposledy v tomto roce vychází čtvrté vydání Burda Easy, které umožní i začínajícím švadlenkám zahalit se od hlavy až k patě do originálního vlastnoručně zhotoveného oblečení.

Detail aktuality
Všechny aktuality

Anketa

Pohodlný nákup

U nás můžete platit online...

Visa Mastercard Diners Club American Express JCB Maestro

Hodnocení obchodu Všeprošití.cz na Zboží.cz
Proč nakupovat u nás